Szczepienie.

Od kilku miesięcy chodziła i mówiłam, że się nie zaszczepię. Covid w listopadzie przeszłam bezobjawowo, gdyby nie wynik testu myślałabym, że to tylko migrena.

Cała moja rodzina przeszła bezobjowo, łącznie z ojcem (72) po chłoniaku ośrodkowego układu nerwowego i ciotką (73) ważącą 43 kg anorektyczką.

Ale…

Zapisałam się i zaszczepiłam, nie z obawy przed chorobą, a z chęci wyjścia z więźnia jakim jest maseczka, zakaz podróżowania, zakaz pracy w biurze pełnym zespołem, brak możliwości pójścia do fryzjera, na koncert, do kanjpy.

Im więcej nas się zaszczepi tym szybciej przestaną nas kontrolować.

Termin był bardzo szybki w sobotę w nocy (mocno w stanie wskazującym, na imprezie) zapisałam się już na piątek.

Zero jakichkolwiek objawów po szczepionce, poza delikatnym bólem ręki przy próbie spania na lewym boku. Dwójka moich przyjaciół podobnie. Ciotka podobnie. Jedyne co nas łączy wszyscy byliśmy chorzy.

Miała być astra-zeneka, był pfizer i szczerze.. szczerze to mi to w ogóle nie robi.

Photo by cottonbro on Pexels.com

6 myśli na temat “Szczepienie.

Dodaj własny

 1. Ja nie chorowała i tez szczepienie przeszłam leciutko. Ja jako masażystka i mająca tak bliski kontakt z różnymi ludźmi chciałabym, aby się szczepili

  Polubienie

 2. Jaki by nie był powód zaszczepienia się, myślę że to właściwa decyzja. Choć nadal uważam, że wybór powinien należeć do każdego z osobna, to tęsknię za normalnym życiem. Ja zaszczepię się niezwłocznie po porodzie i karmieniu piersi. Nie dla siebie, ale dla dziecka i po to by móc żyć normalnie.

  Polubienie

  1. Czytałam gdzieś ze warto się zaszczepić w 3 trymestrze bo dziecko rodzi się z przeciwciałami które się utrzymują po porodzie – może warto zgłębić temat?

   Polubienie

   1. Tak, interesowałam się tematem ale dla mnie chyba to zbyt duże ryzyko, zdania lekarzy są bardzo podzielone i wciąż bardzo mało badań na ten temat

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: