2019-05-03, Friday.

Loneliness impresses a more profound mark. I wake up and repeat like a mantra. Accept this. Accept this. The chances are small that you will find. You’re not looking for any more. As a guy who prayed to God that he would make him win the lottery. After a few years, God thundered: “play in the end, damn it”.

Play how? Will not buy a coupon. I will not win the lottery.

Women like me, Sophie DIY, who can not do anything, they will learn without being taunted. Drill with a drill, assemble the trimmer and cut the lawn, assemble the furniture, replace the battery in the motorcycle.

Women like me, Sophie DIY, who earn more than a statistical citizen and support rather than need help.

Women like , Sophie DIY, they are alone.

Simply.Samotność odciska coraz głębsze piętno. Rano wstaję i powtarzam jak mantrę. Zaakceptuj to. Zaakceptuj to. Szanse są niewielkie, że znajdziesz. Zresztą nie szukasz. Jak w dowcipie o facecie, który modlił się do boga, aby ten sprawił, że wygra w lotka. Po kilku latach bóg zagrzmiał: “zagraj w końcu, do cholery”.

Zagrać jak? Nie kupię kuponu, nie wygram na loterii.

Takie jak ja, Zosie Samosie, które jak czegoś nie potrafią, to nauczą się bez marudzenia. Wywiercą wiertarką, zmontują wykaszarkę i same skoszą trawnik, zmontują meble, wymienią akumulator w motorze.

Takie jak ja, Zosie Samosie, które zarabiają więcej niż statystyczny obywatel i raczej wspierają niż potrzebują wsparcia.

Takie jak ja, Zosie Samosie, są same.

Po prostu.

8 Comments Add yours

 1. optymista13 says:

  Maj miesiącem miłości zawsze był… 😉

 2. bfcb says:

  Mój osobisty patent na spotykanie ludzi od serca, to bywanie w bibliotekach. Wszystkie miłości zaczynały mi się właśnie tam…

 3. Moja babcia mówiła, że na każdego przyjdzie czas… a teraz słyszę, że ‘babcia mówi oj’ …To z lotkiem, to niestety prawda – tylko czasem kupon jest za drogi i nie kalkuluje się. Pozdrawiam serdecznie.

 4. Bazgroszytka says:

  Zosiu Samosiu, niech Ci się przydarzy taki chłop, który wiertarkę z ręki wyrwie i nogą tupnie. Przytuli jak będzie trzeba, herbatę zrobi w chłodne dni, ale i poczytać da jak będziesz chciała mieć czas tylko dla siebie.

 5. Ultra says:

  Facet samotny potrafi być szczęśliwy, to czemu kobieta musi mieć spodnie, obok? Przecież nie jesteś bluszczem…

  1. spzd says:

   Ani on, czym zaimponuje kobiecie, której nie jest potrzebny do niczego więcej niż zwykłej obecności?? Zapytaj męża jak by się wtedy czuł?

 6. Hebius says:

  Jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić.

  1. spzd says:

   Ciężko 🙁

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s