2019-01-14

on

Humanity reaches the bottom.

During several tens of thousands of years of the genre’s history, we have led to the perception of hiding our own nature behind the facade of great words and declarations. How is it that we do not choose good and choose evil? How is it that we willingly declare good and we do evil? How it happens, the more beautiful, buzzing, stronger words we use, we go the opposite way.

What does it mean to be human?


Ludzkość sięga dna.

W trakcie kilkudziesięciu tysięcy lat historii gatunku doprowadziliśmy do perfektcji ukrywanie własnej natury za fasadą wielkich słów, deklaracji. Jak to się dzieje, że nie wybieramy dobra, a wybieramy zło? Jak to się dzieje, że chętnie deklarujemy dobro, a czynimy zło? Jak to się dzieje, że im piękniejszych, szumniejszych, mocniejszych słów używamy działaniami idziemy w przeciwną stronę.

Co znaczy być człowiekiem?

10 Comments Add yours

 1. Przeludnienie? Gnieździmy się jak szczury w za małym habitacie, od przedszkola słyszmy, że możemy mieć wszystko, musimy mieć wszystko, a jak się nie uda – no, to z bronią na bank – a jak złapią na gorącym uczynku i osadzą – to potwory, torturowali, trzeba znaleźć winnego i z nożem na niego… w końcu adwokat mnie wybroni, mam żółte papiery. A sędzia wymierzy najniższy możliwy wyrok, bo przecież nie chodzi o represję tylko o resocjalizację… Szczury, zagryzamy siebie, bo jest nas za dużo.

 2. świechna says:

  To jest bardzo dobre pytanie, ktoś na blogu memla o tym jak to warto pomagać, potem na tym samym blogu szkaluje orkiestrę, potem, po śmierci Adamowicza, życzy mi spokoju i jest taka milutka. I wiem, że ani przez moment nie przychodzi jej do głowy, że coś tu jest nie halo, mała myszka. Obłuda to nasz sposób na życie? Nie wiem, nie chcę tak.

 3. Tworzymy niestety coraz bardziej zakłamany świat. Nie wiem czy jest jeszcze bezkonfliktowe wyjscie.

 4. Ultra says:

  Niestety, wina leży w nas, samych. Zezwalamy na oplluwanie, hejty, lubujemy się w krwi, więc triumfuje zły człowiek i nienawiść.

 5. Hebius says:

  Tylko co jest dobre, a co złe? Ludzie niestety miewają w tym względzie diametralnie różne poglądy i stąd wszelkie problemy.

 6. Caffe says:

  Dlaczego? Ja widzę w tym ogromną winę w mediach oraz w tym zaśmiecaniu umysłów wszelkiego typu badziewiem, które dzisiaj ludzie przyjmują. Dzisiaj cywilizacja sama w sobie nie jest już naturalna tylko skażona chemią, a jeśli do tego dodamy dopalacze, narkotyki, leki, to wszystko musi się odbić na umysłach.
  Obawiam się, że będzie tylko gorzej.

  1. spzd says:

   Mam to samo odczucie w sprawie przyszłości ;(

   1. Caffe says:

    Niestety mało to optymistyczne.

 7. Demagogia, populizm, hipokryzja. Tak to w wielkim skrócie można nazwać. Dlaczego? Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba trzeba sobie zadać kolejne: co na tym można zyskać? Człowiek, to nie brzmi dumnie. nie znam bardziej ironicznego określenia na hasło “człowiek”.

  1. spzd says:

   i smutniejszego 😦

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s