Friady, 21.12.2018

W poniedziałek byłam na wykładzie o ucieczkach od bliskości. Magdę Sękowską znam od dłuższego czasu. Jedna z jej książek wywarła ogromny wpływ na moje postrzeganie rzeczywistości.

Na poniedziałkowym wykładzie zrobiłam sobie zdjęcie slajdu, który nareszcie pozwolił mi zrozumieć choć trochę po czym poznać, że się kocha. Jeszcze nie ma yt tego wykładu. Mam nadzieję, że będzie.
Póki co załączam Wam wykład pt. „Kochanie, domyśl się o co chodzi”.


On Monday I was at a lecture about escapes from closeness. I have known Magda Sękowska for a long time. One of her books has had a huge impact on my perception of reality.
On the Monday lecture, I took a picture of the slide, which at last allowed me to understand at least a bit and then know that I love each other. There is no such thing as this, I hope it will be.
As for now, I’m giving you a lecture entitled „Honey, guess what’s going on.”

11 myśli na temat “Friady, 21.12.2018

Dodaj własny

 1. Na slajdzie mamy leciutko zmienioną terminologicznie teorię rodzajów miłości Roberta Sternberga. Bardzo dokładnie omówił ją Wojciszke w swojej „Psychologii miłości. Intymność, namiętność, zaangażowanie”. Mają swoje lata i teoria Sternberga i książka Wojciszkego (pamiętam tę ostatnią ze studiów w początkach lat 90. minionego wieku). Wtedy się emocjonowałem tym co czytałem, teraz, na wspomnienie już się głównie uśmiecham, lekko pobłażliwie. Nadal uważam, że warto przeczytać książkę Wojciszkego, ale… z pewną dozą krytycyzmu 😉

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ciekawy slajd i wykład też na pewno jest ciekawy. Miłość romantyczna to mój ulubiony rodzaj miłości, ale musiało się to zmienić, kiedy pojawił się na świecie mój syn… Zaangażowanie przy dziecku to podstawa!

  Ten tytuł „Friady” to Ci prawie, jak Frida wyszedł 😀

  Polubienie

 3. Skomentował bym bo jest to jeden z najważniejszych tematów w życiu, ale znowu zostanie to odebrane jako wroga inwazja mimo że podobno (teoretycznie) każdy ma prawo do własnego zdania. Praktycznie zaś jest jeden warunek konieczny – nie może ono (to zdanie) odbiegać od zdania autorki☺
  Zamiast komentarza napiszę że laleczki też mają oczy w różnych kolorach😀

  Polubienie

   1. Wybacz szmatami nie zajmuje się napewno, inaczej byłabyś na mojej liście 😆choć nawet w tym przypadku na szarym jej końcu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: