14-10.2018, w lutym…

W lutym tego roku spotkałam Kolumbię po raz pierwszy. Miesiąc później przyjechał do mnie. Zapytał mnie wtedy co o nim myślę. W kilku żołnierskich słowach powiedziałam, że myślę, że jest psychopatą, co najmniej socjopatą.

Dzisiaj zupełnie przypadkiem siadłam w knajpce, która jest również księgarnią. Usiadłam obok półki na której stała książka o krzykliwym tytule „Otoczeni przez psychopatów”. Otwarłam na pierwszej stronie.

Ja pierdolę, niezła jestem.

W dodatku przez te kilka miesięcy kiedy miał nadzieję, że jak się upiję to nie wiem co robię to wyciagnie ze mnie jakiś bolesne tajemnice. Takie, które później będzie mógł użyć przeciwko mnie. I używał, mając nadzieję, że faktycznie nie pamiętam po kilku drinkach. Tyle że to mu nie skutkowało zgodnie z oczekiwaniem… Nie były to ani tajemnice, ani bolesne.

A ja? Ja wciąż uparcie sądziłam, że moje podejrzenia są na wyrost, że to nie może być prawda, że to się nie dzieje naprawdę.

Zwłaszcza kiedy „koleżanki” komentując zdjęcia mówiły na jakiego ciepłego faceta wygląda, jak wiele radości w sobie ma. Ja wtedy myślałam, kurde coś ze mną nie tak. Ona zbyt cyniczna, aby kochać. Ona widzi wszędzie zło. Ona znajduje pretekst, aby porzucić zanim zostanie porzucona.

Wracając do książki, pierwsza strona wbiła mnie w fotel.

To już nawet nie ja pierdolę. To ożesz kurwa.Macie czasem takie uczucie, że coś pomyśleliście odkrywczego, a potem się okazuje, że ktoś na ten temat napisał książkę?


In February this year, I met Colombia for the first time. A month later he came to me. He asked me then what I think about him. In a few soldier’s words, I said that I think he is a psychopath, at least a sociopath.

Today, quite by accident, I sat in a pub, which is also a bookstore. I sat next to the shelf on which there was a book about the flashy title „Surrounded by psychopaths”. I opened on the first page.

I’m fuckin ‚, I’m not bad.

In addition, for those few months when he hoped that if I get drunk, I do not know what I’m doing, he’ll get some painful secrets out of me. The one that he will later be able to use against me. And he used it, hoping that I actually do not remember after a few drinks. Only that it did not work as expected … They were neither secrets nor painful.

And I? I still stubbornly thought that my suspicions were exaggerated, that it could not be true that it did not really happen.

Especially when „friends” commenting on the pictures said what warm guy looks like, how much fun he has in himself. I was thinking then, damn something wrong with me. She is too cynical to love. She sees evil everywhere. She finds an excuse to abandon her before she is abandoned.

Returning to the book, the first page drove me into the chair.

It’s not even me fucking anymore. It’s fucking. Do you sometimes have a feeling that you’ve thought of something innovative, and then it turns out that someone wrote this book on this team?

14 myśli na temat “14-10.2018, w lutym…

Dodaj własny

 1. Nie mnie się to przydarzyło ale wiem jak potrafi dowiedzieć się po to by później to wykorzystać przeciwko. Rzygam takimi….
  Koleżanka, tak słodka manipulantka grała sobie na moich uczuciach i dobrym sercu. Bolało mnie długo z niedowierzenia, że tacy ludzie istnieją.
  Dziś jestem w nowym mieście i mam nowych ludzi przy sobie i chodzą zadziwiona, że są tacy Cudni jeszcze ludzie, i że mnie się tacy trafili. szczęściara jestem 🙂
  Uważaj, bądź uważniejsza i jeszcze raz uważaj 😀

  Polubione przez 1 osoba

 2. Haha, ostatnio zastanawiałam się nad kupieniem tej książki, ponieważ bez wątpienia mam psychopatyczną szefową, więc chciałam potwierdzić swoją teorię, ale mąż mnie od tego odwiódł dla mojego lepszego samopoczucia psychicznego ;). Jak przeczytasz całą, daj znać, czy było warto.
  Tak to już bywa z naszymi odkryciami i oświeceniami, że koniec końców przeważnie okazuje się, że ktoś wcześniej już na to wpadł i nawet zdążył to opisać ;D. Ludzkość istnieje już tyle czasu, że czasami wydaje mi się, że wszystko zostało już powiedziane i opisane, i że wszystko to, co się nam przydarza, ktoś kiedyś już przeżył… Dlatego jestem zawsze mile zaskoczona, kiedy ktoś potrafi mnie czymś zaskoczyć – w książce, w filmie, w rozmowie itd.

  Polubienie

 3. „Psychopaci są wśród nas” Roberta Hare – troszkę stara pozycja, ale wciąż aktualna, na podstawie terapii i badań w ośrodkach zamkniętych w Stanach – tylko potem strach wyjść na ulicę. [I zdecydowanie pisane z podtekstem, że takiego egzemplarza nie zmienisz pobytem w szpitalu czy więzieniu, bo taki się urodzi i taki umrze, cały czas stwarzając zagrożenie. Co prawda najczęściej dla bliskich. I chyba tu leży pies pogrzebany, że ofiarami najczęściej padają kobiety i dzieci, więc tak poważnie nikt się nie zastanawia, jak odizolować uszkodzone jednostki od społeczeństwa. ]

  Polubione przez 1 osoba

  1. Moja koleżanka mówiła mi często ze intuicja to wiedza, ja raczej skłaniałam się to stanowiska, ze lenistwo umysłowe i pójście na skróty szybkim myśleniem… jednak to już kolejny przypadek w przeciągu ostatnich klilku miesięcy kiedy to co nazywamy intuicja działa… skłaniam się do teorii, ze to jednak wiedza użytek tak szybko, ze nie zorientujesz się nawet ze ja odkopalas

   Polubienie

   1. Aż któregoś dnia chyłkiem przyplącze się niepozorny, dobry człowiek 😉 Nie przegap, bo może być aż tak niepozorny, że łatwo go będzie pomylić z lamperią 😉

    Polubione przez 1 osoba

 4. To na tym pierwszym zdaniu ja zakończyłabym czytanie. Od razu widać, że pod komercję podpada. Wiadomo, aby książka była kupiona, należy użyć jak najwięcej wulgaryzmów, golizny lub tzw. scen. Ale już od pierwszego zdania?
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: