Wiem… / I know…

… już, że nie wyprowadzę się do Indii na dluższy czas. Nie dam rady. Dwa powody a w zasadzie milion drobiazgów.

 • Musialabym oddać poczucie wolności i przyjemność jakie daje prowadzenie auta. To miasto to jeden wielki, trąbiący, spalinowy korek.
 • Patrząc na powyżej plus uwarunkowania kulturowe musiałabym oddać niezależność, sprawczość, prawo do samostanowienia o sobie.

To zbyt wysoka cena.

Pojechałam, sprawdziłam, wiem. Już nie będę się zastanawiać co by było gdyby. Są marzenia, które bez żalu można odpuścić.


… that I will not move to India for a long time. I can not do it. Two reasons and basically a million things.

 • I would have to give away the feeling of freedom and the pleasure of driving a car. This city is one big, trumpet, exhaust traffic jam.
 • Looking at the above plus cultural conditions, I would have to give up independence, agency, the right to self-determination about myself.

The price is too high.

I went, checked, I know. I will not wonder what it would be like anymore. There are dreams that can be forgiven without regret.

21 myśli na temat “Wiem… / I know…

Dodaj własny

 1. Oni są po prostu zbyt odmienni kulturowo… Dlatego byłam zaskoczona Twoimi planami mieszkania tam na dłużej. W każdym razie to dobrze, że przekonałaś się, że nie mogłabyś żyć na stałe w Indiach, bo przynajmniej nie będzie Cię to pragnienie więcej męczyło. Coś mi się jednak wydaje, że znajdziesz sobie inny kraj, w którym chciałabyś się osiedlić ;).
  Ale daj sobie czas… Może kiedy rany już się nieco zabliźnią, zdecydujesz się po prostu nadal żyć w Polsce, a za granicę udawać się jedynie okazyjnie :).

  Polubione przez 1 osoba

 2. A ja się zastanawiałam jak Ci tam jest. Już wiem, że pewnie po początkowym zachwycie, człowiek zaczyna tęsknić za naszą starą, niedocenianą Polską?:-)
  W każdym razie ja tak zawsze mam.

  Polubione przez 1 osoba

   1. No to akurat jestem sobie w stanie wyobrazić. Moja córka kiedyś przywiozła mi z Indii tyle smakowicie pachnących przypraw, że szok.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: