Streetfood.

15 myśli na temat “Streetfood.

Dodaj własny

 1. Hebius, Mieszczko, a ja tam trochę zazdroszczę:-) Tego, że się nie boją, że żyją niemal jak 100 lat temu, może wtedy piekli na kamieniu. Ale to nie jest zawiść, tylko taka zazdrość, że im jeszcze UE nie wlazła z butami do kraju, ze wszystkich jej regulacjami i wskazówkami.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Ale ja też uważam, że we własnym kraju, dla „swojaków” powinno być wolno sprzedawać jedzenie, nawet to uliczne, wytwarzane przez siebie. To tak jak z naszymi oscypkami. W końcu każdy ma prawo jeść co chce:)))

    Polubienie

   2. No niestety tak nas zaczęto traktować. To właściwie przyszło razem z wejściem do UE. W sumie nie krytykuję wejścia do Unii, bo uważam, że będąc w jej środku, trzeba się jakoś trzymać razem. Jednak ta indywidualność każdego państwa powinna była być zachowana w dużo większym zakresie.

    Polubienie

   3. Myśle ze geneza jest inna… kontroler czuje się silny kiedy kontroluje.. nie wiem czy pamiętasz czasy komunizmu jednak w redy decydowani nawet o tym jak często karmić dziecko, o której godzinie, w NRD dziecko nie mogło pojąć do szkoły średniej. Z własnego wyboru tylko zgodnie z predyspozycjami i decyzja aparatu władzy. Starożytni Egipcjanie decydowali czy podbite państwa stanowią o sobie czy najeźdźca decyduje kto i z kim może się rozmnażać

    Polubienie

   4. Z jednej strony tak, z drugiej mówi się, że niektóre nacje po prostu potrzebują „zamordyzmu”. W przeciwnym razie woda sodowa im uderza do głowy. I gdyby się tak głęboko nad tym zastanowić, to coś w tym jest. Człowiek puszczony wolno szaleje. Tylko normy, zasady, a wręcz, kary – go powstrzymują. Oczywiście problemem jest nie to, że człowiek podlega regulacjom, prawu, problemem jest to, kto prawo tworzy. I czym się kieruje.

    Polubienie

 2. To jest niesamowite w innych krajach – każdy może sprzedawać jedzenie na ulicy, nawet w polowych warunkach, i ludzie nie boją się, że się otrują, że im to zaszkodzi, bo to po prostu jest sprawdzone i dobre. U nas to nie do pomyślenia…

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: