Zajęcia…

… z terapii PTSD rozwaliły mnie zupełnie. Zwłaszcza, że pracowaliśmy z sesjami ofiar/sprawców wypadków. Kiedy oglądałam je oglądałam otwierały się rany tcałkiem głębokie, o których zapomniałam, powróciły myśli, które szczęśliwe zepchnęłam w nieświadomość.

Oczywiście nie uruchomiło mi się PTSD, jednak uświadomiłam sobie, że mam coś nieprzepracowane, a to że postanowiłam o tym nie pamiętać, to nie jest dobry sposób, aby sobie z tymi 4 traumami poradzić.

 

Update, z kronikarskiego obowiązku. O traumie mówimy wtedy, gdy:

osoba narażona była na działanie stresora psychicznego lub fizycznego o wyjątkowej sile, z zagrożeniem życia, poważnym zranieniem lub zagrożeniem integralności fizycznej własnej lub innych.

17 myśli na temat “Zajęcia…

Dodaj własny

   1. Ale zastanawiam się czy zawsze trzeba? Czy czasem nie jest lepiej jak tam sobie gdzieś leżakuje. Jak będzie trzeba to wypłynie i wtedy się można tym zająć. …?

    Polubienie

   2. Nie, to tylko pozorne lepiej a niszczy od środka i jeszcze rzutuje na to co robić dopiero będziesz, o tym jestem przekonana na 100%. Jednak decyzje podejmuje każdy sam za siebie.

    Polubienie

   3. Trauma jest wtedy gdy następuje przy tobie lub przez osobę tobie szczególnie bliska utraty życia lub ciężkiego narażenia życia

    Polubienie

   4. Ja mysle, że to w dawnym znaczeniu. Dzisiaj chyba można mieć traumę po przeżyciu znacznie mniej bolesnych wydarzeń. Ludzie są słabi wiec i traumy inne.

    Polubienie

   5. Czyli my zwykli ludzie to tak spłycamy i w efekcie potem błędnie interpertujemy. Widzisz jak w blogosferze człowiek się uczy?:-)

    Polubienie

   6. Jeszcze dodam, że taka trauma dla młodej dziewczyny może być hejtu wanie w klasie. Niby nikt nie próbował pozbawić życia, ale czasem lęk przed ludźmi zostaje już do końca.

    Polubienie

   7. To wciąż jest sytuacja trudna, bardzo trudna, bardzo, bardzo trudna a nie trauma chyba ze dodasz do tego usiłowanie lub gwałt wtedy jest to trauma

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: