Mama..

Starudst znikaj stąd, nie czytaj!

.. jest na intensywnej w stanie agonalnym. Zatorowość płucna nadal się utrzymuje, podejrzewali wczoraj zapalenie otrzewnej, otworzyli ją… a tam… szkoda słów. Operację przeżyła. Ale nie pożyje już długo. Pani chirurg mówi, że w środku jest całe mnóstwo wznowień i dwoma powaznie zaatakowanymi miejscami. Wyciągneła jej stomię. Dodatkowo przyszła niewydolność nerek i cukrzyca szaleje.

W tym kraju człowiek musi dogorywać w cierpieniu i upokorzeniu bez możliwości podjęcia decyzji kiedy  i na jakich warunkach. Musisz wegetować czekając bez prawa do godnej śmierci.

W tym kraju w majestacie prawa można uśpić psa, żeby nie cierpiał. Człowiekowi taki luksus się nie należy.

6 myśli na temat “Mama..

Dodaj własny

  1. współczuję. mój Dziadek, ważny prawnik w mieście, którego w kontakcie na sprawie większość się obawiała, zmarł dwa lata temu, w prwatnym szpitalu, (1000/doba) bo zaksztusił się zupą, zrobiło mu się bagno w płucach. oczyszczali mu je kilkakrotnie, bezowocnie niestety.

    Polubienie

  2. Pamiętam jak moja babcia umierała i była w bardzo podobnym stanie. Pamiętam wszystkich innych ludzi, którzy byli na oddziale paliatywnym i pamiętam jak bardzo bolała mnie myśl, że nikt nie umiera godnie, bo umiera w bólu i cierpieniu, bez wpływu na swój stan.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: