dożyliśmy takich czasów…

… w których za zabicie psa idzie się na rok do więzienia. Na darmowy wikt i opierunek, służbę zdrowia, centrum rozrywki i rekreacji, a wszystko w gratisie. Ja za to zapłacę i mój mąż, i bracia moi, i koledzy, i Wy.

Absurd? Oczywiście, że tak. Ta sytuacja jest absurdalna.

Nie, nie dlatego, że zabicie zwierzaka (dlaczego psa, a myszy, krowy, świni nie?) nie jest czymś strasznym i niewyobrażalnym. Jest oczywiście, że jest. Ale zmierzamy do nikąd:

 • od zarania dziejów każemy morderców,gwałcicieli, włamywaczy więzieniem – czy to przyniosło skutek. Owszem, tyle, że odwrotny od oczekiwanego. Są ludzie, którzy zabijają po to, aby wrócić do więzienia.
 • nasze więzienia są przepełnione. Co i rusz zwalania się z nich pomniejszych przestępców, aby zrobić miejsce dla kolejnych pomniejszych. Ci wielkiego kalibru rzadko idą siedzieć.
 • ile miesięcy, ilu ludzi pracy potrzeba było, aby ten wyrok zapadł? Kto za to zapłacił….? Już wiecie kto, prawda?

W dzisiejszych czas, z wojną na przedpolu, wszechobecną nędzą, głodem, niewolnictwem i ludziom, będącymi innym wilkami zdrowy rozsądek nie jest w cenie. Zdrowy rozsądek zdaje się być chorobą, którą należy tępić za wszelką cenę i za całych sił.

Każdego dnia cieszę się świadomością, że już niedługo… że to wszystko dotyczyć mnie będzie jeszcze tylko przez chwilę, a trawka jest dostępna wszędzie i zawsze mogę ją popalać, aby stracić kontakt z rzeczywistością.

Piszę to ja matka swojej ukochanej córeczki. I nie boję się polemiki w tej sprawie.

9 myśli na temat “dożyliśmy takich czasów…

Dodaj własny

 1. Zgadzam sie,że to mala kara,ale jest. Kiedyś taka sytuacja nie do pomyslenia,bo któz tam by sie tym zajmował/przejmowal ,przecież to tylko zwierzę. Psy nie spełniające swej roli w gospodarstwie zaorywano i po kłopocie,tak mi opowiadano, i to było NORMALNE>

  Polubienie

  1. dora: ta kara jest bezsensowna… absurdalna – kara więzienia nie powstrzymuje ludzi przed zabiciem drugiego człowieka, przed zgwałceniem dziecka ani przed zabraniem ostatniej złotówki staruszce, a ma być środkiem odstraszającym przed zabiciem zwierzaka (nadal nie wiem dlaczego psa, a nie krowy) – to nic nie zmieni.
   Prawo mówiące o tym, że trzeba wsadzić kogoś do więzienia za coś, mówi tylko o tym, że państwo, społeczeństwo poniosło kompletną porażkę na swojej drodze ku cywilizacji i humanitaryzmowi.

   Polubienie

   1. Prawda,ale lepiej coś robić niż nie robić nic ,czyli cicho przyzwalać. Edukować,zawsze i wszędzie, tylko jakoś nie wychodzi ta edukacja.

    Z drugiej strony uczestniczymy w zabijaniu cały czas, nosza skórzane ubrania,jedząc mieso itp.

    Polubienie

   2. kara, żeby była skuteczna – musi spełnić trzy warunki – musi być natychmiastowa, nieuchronna i adekwatne – trudno w tym przypadku i wielu innych mówić o natychmiastowości i nieuchronności… – jestem za kształceniem od kołoyski, tylko to może nas zmienić jako społeczeństwo, ale wymaga więcej wysiłku

    Polubienie

   3. Kształcić można,a nawet trzeba.Ale tam gdzie zbrodnia musi być i kara.Nawet
    jeżeli nie jest ona natychmiastowa.
    Co więc zrobić z tymi,którzy na przykład psa zabiją?

    Polubienie

   4. a co zrobić z tymi co zabiją krowę, mysz, szczura, kota, świnię, nie dlatego, że chore, że nie ma co zjeść i to sprawa życia lub śmierci, a dla pieniędzy – jeśli zabija z okrucieństwem, to napiętnować i placem pokazywać, wysłać na roboty, do sprzątania, śmieci zbierania – ale na pewno nie wsadzać do więzienia za pieniądze podatnika, gdzie będzie w ciepełku planował kolejną zbrodnię… dieta dla pacjenta ze szpitala to 5,60 dla więźnia prawie 8,00 – jeśli mam na to dawać pieniądze, to już chyba wolę, aby pedofile tam siedzieli, gwałciciele itp…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: