Miałam napisać…

dnia

… o czyś ważnym. Ale przed chwilką zupełnie się wkurzyłam, PMS dołożył swoje i tym sposobem tego ważnego nie będzie.

Dlaczego się wkurzyłam? Otóż zadzwoniło do mnie jakieś bogu ducha winne dziecko z TNS Pentor (badania rynkowe) z tymi słowy: Dzień dobry, dzwonię z firmy tns pentor, jedna z fimr kablowych zleciła nam badanie rynku stąd mój telefon, czy mogę zając chwilkę? Pytam zatem: czy ta firma udostępniła jej również mój numer telefonu? Dziecko: tak. Dopytuję dalej: a jaka to firma zleciła? Dziecko: niestety tej informacji udzielić nie mogę. Ja (zupełnie niewinnie): pytam raz jeszcze, ponieważ zawsze pilnuję tego, aby nie udzielać zgody na udostępnianie moich danych trzecim stronom i nie udzielam zgody na przetwarzanie moich danych do celów marketingowych (a badanie rynku takim właśnie celem jest). Jeżeli nie udzieli mi Pani tej informacji, to pozwę do sądu Was a nie rzeczoną telewizję kablową.

Jak myślicie co się stało… oczywiście dziecko w panice się rozłączyło… a ja… cóż ja jutro wybiorę się do jedynej kablówki jakiej jestem klientem….

 

9 komentarzy Dodaj własny

 1. Pani Peonia pisze:

  Ja z powodu telefonów marketingowych planuję nawet zlikwidowanie telefonu stacjonarnego.

  Polubienie

  1. Asenata pisze:

   Też o tym myślałam
   tylko,że cała dalsza rodzina tylko ten numer zna.To znaczy oprócz codziennych reklam od czasu do czasu mam telefon dotyczący pogrzebu.

   Polubienie

   1. Pani Peonia pisze:

    To trochę jak u mnie. Ale w sumie myślę, że roześlemy numer komórki po rodzinie i zlikwidujemy. Bo własciwie nie pełni już żadnej roli.

    Polubienie

 2. Tutaj trzeba prosto i się nie bać, wiele osób nie zna i nie wie jakie ma prawa, a firmy to wykorzystują, element zaskoczenia, drugie, że przy podpisywaniu umowy z kablówką nie wiadomo czy nie było gdzieś zawarte w tekście, że mogą przekazywać dane osobom 3cim, ankiety są ok, ale niech robią to z głową, całkiem podobnie wygląda sprawa z bankami dzwoni ktoś do nas jeszcze często z zastrzeżonego numeru lub z CC i dla weryfikacji podajemy PESEL imię, nazwisko (panieńskie) a pewności nie ma że to z banku

  Polubienie

  1. eulalia87 pisze:

   hhaaha nie ze mna te numery… 😉

   Polubienie

 3. maszynagocha pisze:

  Po prostu nasze dane są wszędzie, bez względu na to czy chcemy, czy nie. Ale oczywiście przy takich telefonach należy żądać ich usunięcia.

  Polubienie

 4. KBG pisze:

  No właśnie to jest bardzo częsty problem. Ochrona Danych Osobowych ułatwiła zbieranie danych. Nie wyrażasz zgody nie masz dostępu …

  Polubienie

 5. ina3b pisze:

  Nie od dziś wiadomo, że naruszanie ustawy o ochronie danych osobistych to w pewnym sensie ułuda – podobnie jak wolność czy demokracja.

  Polubienie

  1. eulalia87 pisze:

   kiedyś przeczytała cytat z jakiegoś polityka, że wolność to dobrowolne poddanie się ograniczeniom 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s