Wygrać można…

on

… a nawet trzeba. Jeśli urzędnika przerasta fakt, że podatnik w jednym roku może się przemeldować dwa razy i tym samym podlegać pod trzy urzędy, to trzeba mu pomóc. Myślenie niektórych boli, ale co tam. Gdybym nie lubiła swojej pracy tak jak ta Pani, też pewnie bym się do niej nie przykładała.

Swoją drogą Pan Urzędnik w dziale egzekucji jest we właściwym miejscu. Z precyzją chirurga odcina emocje i rozwiązuje problemy. Aż miło popatrzeć na profesjonalistę, na kogoś kto uprzejmością i chęcią pomocy potrafi rozładować błąkające się w strefie widzenia obwodowego napięcie prowadzące do awantury.

 

 

5 Comments Add yours

 1. Lokalna prasa mojego prowincjonalnego miasta opisała ostatnio przygodę pewnego obywatela, który został pouczony przez urzędnika państwowego, że podstawowe zasady przebywania w państwowym urzędzie są takie, że jak się staje przed urzędnikiem w jego gabinecie, to należy niezwłocznie zdjąć czapkę. Bo petent w czapce nie okazuje należytego szacunku organom państwowym. A to przecież nie obora, tylko ważny budynek użyteczności publicznej i trzeba umieć się tam zachować. A właściwym zachowaniem dla petenta jak widać w mniemaniu urzędników jest stanie przed nimi na baczność i miętoszenie czapki w rękach. Szacunek musi być! Ja bym jeszcze dorzucił pokłony, tak po staropolsku, czapką do ziemi. A może, dla podkreślenia ważności gabinetów, budynków i samych urzędników wprowadzony będzie jakiś regulamin zachowania się petenta podczas wizyt, w magistracie na przykład. Bo nie od dziś wiadomo, że lud u nas ciemny i bez wyraźnych instrukcji na salonach urzędniczych się gubi. Potem taki ciemniak z ulicy w czapce na głowie włazi do gabinetu i to Jaśnie Oświeconym Paniom i Panom na urzędach osadzonym nie licuje z powagą państwa i jego przedstawicieli.

 2. vannzaw says:

  urzędnicy chyba mają swojej pracy powyżej uszu dlatego traktują interesantów tak obcesowo.
  http://vannzaws.wordpress.com/

 3. Ani chybi urok osobisty zadziałał:-)

  1. eulalia87 says:

   Fakty, tylko fakty…

 4. KBG says:

  super, że są tacy urzędnicy 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s