Wygrać można…

… a nawet trzeba. Jeśli urzędnika przerasta fakt, że podatnik w jednym roku może się przemeldować dwa razy i tym samym podlegać pod trzy urzędy, to trzeba mu pomóc. Myślenie niektórych boli, ale co tam. Gdybym nie lubiła swojej pracy tak jak ta Pani, też pewnie bym się do niej nie przykładała.

Swoją drogą Pan Urzędnik w dziale egzekucji jest we właściwym miejscu. Z precyzją chirurga odcina emocje i rozwiązuje problemy. Aż miło popatrzeć na profesjonalistę, na kogoś kto uprzejmością i chęcią pomocy potrafi rozładować błąkające się w strefie widzenia obwodowego napięcie prowadzące do awantury.

 

 

5 myśli na temat “Wygrać można…

Dodaj własny

  1. Lokalna prasa mojego prowincjonalnego miasta opisała ostatnio przygodę pewnego obywatela, który został pouczony przez urzędnika państwowego, że podstawowe zasady przebywania w państwowym urzędzie są takie, że jak się staje przed urzędnikiem w jego gabinecie, to należy niezwłocznie zdjąć czapkę. Bo petent w czapce nie okazuje należytego szacunku organom państwowym. A to przecież nie obora, tylko ważny budynek użyteczności publicznej i trzeba umieć się tam zachować. A właściwym zachowaniem dla petenta jak widać w mniemaniu urzędników jest stanie przed nimi na baczność i miętoszenie czapki w rękach. Szacunek musi być! Ja bym jeszcze dorzucił pokłony, tak po staropolsku, czapką do ziemi. A może, dla podkreślenia ważności gabinetów, budynków i samych urzędników wprowadzony będzie jakiś regulamin zachowania się petenta podczas wizyt, w magistracie na przykład. Bo nie od dziś wiadomo, że lud u nas ciemny i bez wyraźnych instrukcji na salonach urzędniczych się gubi. Potem taki ciemniak z ulicy w czapce na głowie włazi do gabinetu i to Jaśnie Oświeconym Paniom i Panom na urzędach osadzonym nie licuje z powagą państwa i jego przedstawicieli.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: